Wizualizacja

Wizualizacja przez twórczość umożliwia bezpośrednie dotarcie do ukrytych w podświadomości treści za pomocą obrazu. Działania twórcze stanowią otwarcie bramy do wnętrza psychiki. Poprzez język uniwersalnych symboli docieramy do sedna, istoty naszego bytu, konfrontujemy się z wewnętrznym światem naszych potrzeb, lęków i pragnień, możemy nabrać dystansu wobec swoich projekcji, dostrzec problemy z innej  perspektywy. Puszczając wodze wyobraźni, zezwalając na bezładne, nie powiązane w sposób przyczynowo – skutkowy powstawanie obrazów, porzucamy tradycyjne operowanie słowami, dzięki czemu łatwiej jest poddać  się strumieniowi wydarzeń.

hammock1

Traktując wyobraźnię na równi z logicznym myśleniem, otwieramy się na procesy przemiany i odnowy; stwarzamy warunki do czerpania zadowolenia z życia tu i teraz. Kluczem do procesów wizualizacyjnych są związki pomiędzy emocjami, wrażeniami i wyobrażeniami. Podczas wizualizacji wykorzystujemy obrazy , by zmienić emocje lub fizyczne doznania, co w praktyce sprowadza się do tego, że dzięki nim wpływamy na nasze doświadczenia i uczestniczymy w ich kreowaniu.

Twoje wizje mogą stanowić drogę do zdrowia – zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Pozwól, by twoje pozytywne myśli były zaczątkiem pozytywnych doświadczeń.