Barwy

Barwy w naszej głowie

„Od otaczających nas kolorów zależy nasze samopoczucie, charakter, temperament.”

Nasz organizm podlega nie tylko wpływowi słońca, księżyca, wiatru, deszczu ale i wpływowi barw. Poszczególne kolory wpływają na psychikę człowieka, ale także na stymulację rozwoju komórek naszego organizmu tym samym wpływając na nasze zdrowie. Barwy i światło odbieramy nie tylko oczami, wpływają na nas także za pomocą wibracji na konkretnych częstotliwościach.

Praca z kolorami ma bardzo pozytywne działanie na emocje, pomaga w pracy nad wewnętrzną zmianą. Wszystkie kolory w naszym życiu mają znaczenie, rzadko zdajemy sobie sprawę z tego, że nawet pojedynczy  kolor ma wydźwięk osobisty. Kolory znajdujemy wszędzie, w naturze,  człowieku,  sztuce, jedzeniu, ubraniach, mieszkaniach.

Nasza intuicja pomaga nam odnaleźć równowagę sięgając do świata koloru np. w sytuacji stresu i zmęczenia, podświadomie odczuwamy potrzebę kontaktu z zielenią i błękitem dla uspokojenia.

barwy

Koloroterapia może wspomóc leczenie konwencjonalne. Leczenie wspomagające kolorami to m.in. :

– naświetlanie odpowiednim światłem

wizualizacja kolorami poszczególnych części ciała

– ćwiczenia kolorami oczyszczające narządy wewnętrzne ciała

– przebywanie w pomieszczeniach z odpowiednio dobraną kolorystyką, uwzględnianie kolorów przy doborze umeblowania, dekoracji dodatków

– jedzenie potraw o różnym zabarwieniu

– noszenie kolorowych kamieni

– dobieranie garderoby w odpowiednich kolorach

Zapraszam na facebook'a:
Moje Inspiracje. Jani

X