Mandala

Rysunek. W  osobistym rozwoju niezwykle ważna jest radość tworzenia, bez oceniania i bez potrzeby posiadania specjalnych talentów czy umiejętności. Na warsztatach tworzymy prace, które są wyrazem naszych wewnętrznych przeżyć. Prace nie muszą  posiadać szczególnych wartości estetycznych czy też nosić znamion wielkiej sztuki.

rysunek

Rysunek jest obrazem osobowości autora, realizuje zamierzenia i pragnienia, które nie miały okazji być spełnione w rzeczywistości, kształci umiejętności projekcyjne i konstrukcyjne. Rysunek jest znakomitym sposobem wyrażenia emocji i ekspresji. Rysowanie było zawsze nieodłącznie związane z dziejami człowieka. Już w czasach prehistorycznych ludzie za pomocą rysunku i rzeźby wyrażali swoje emocje i uwieczniali wydarzenia. Człowiek od niepamiętnych czasów próbował wyrażać swoje myśli i emocje za pomocą rysunku, dzieci potrafią rysować zanim nauczą się pisać. Rysowanie otwiera przestrzeń, w którą możemy wykroczyć poza zwykłą, wąską sferę zmysłów, mogą pojawić się nieoczekiwane kwestie, stanowiące punk wyjścia do poznania samego siebie i docenienia siebie. W trakcie warsztatów rysujemy też mandale.

mandala

Mandala to rysunek na planie koła,  oznacza „koło życia, cały świat, święty krąg”.

Koło uważane jest za symbol harmonii i doskonałości. Tworzenie mandali pomaga w odzyskaniu równowagi i harmonii wewnętrznej. Mandale będziemy rysować spontanicznie, przelewając na papier swoje uczucia, myśli i marzenia. Zakreślenie wokół siebie ochronnej, magicznej linii. Skupienie się na centrum, przyjrzenie się formom i kształtom obrazującym nasze wnętrze powoduje, że czujemy się bardziej pewni, bezpieczni, silniejsi. Dlatego możemy z dystansem podejść do swoich problemów. W wyniku takiego aktu kreacji powstaje poczucie uwolnienia się od negatywnych emocji, wyciszenia, harmonii, pełni.

Wartość końcowa pracy nie podlega ocenie, ponieważ jest to subiektywne odczucie autora, autentyczne i właściwe.

Zapraszam na facebook'a:
Moje Inspiracje. Jani

X